Naše logo

Logo Nadace Wallace F. Toronta je stylizovaný strom třešně. V literatuře a mytologii je třešeň symbolem osvěty, jednoty a sdílené hojnosti.

Kolem roku 1940, když jmenovec, podle něhož byla tato nadace založena, žil v Praze ,on  a jeho mladá rodina bydleli ve velkém, útulném domě na předměstí Prahy. Na zahradě tohoto domu měli krásnou třešeň, která se stala centrem veškerého dění nejen pro tuto rodinu , ale i pro celé sousedství.

A navíc to bylo nejen místo pro děti ze sousedství , aby zde šplhaly a hrály si v čase léta, rodina vždy vítala hosty ve stínu tohoto majestátního stromu. V poválečných časech s nedostatkem čerstvého ovoce a zeleniny  rodina Toronto štědře nabízela třešně z tohoto stromu přicházejícím návštěvníkům nebo kolemjdoucím sousedům. V pozdějších letech paní Torontová vzpomíná: „Ta báječná třešeň v sobě skrývá spousty krásných vzpomínek, a nám proto bude vždy připomínat domov a místo útočiště.“

Tato třešeň poskytla plody v malém množství, ale pro mnohé, stejným způsobem Nadace Wallace F. Toronta pracuje v malých , ale smysluplných skutcích, aby tak přispěla místním vzdělávacím, dobročinným a humanitárním projektům v České a Slovenské Republice.