2023 PROJEKT


Registrace Seznam přihlášených

„ZÁCHRANA“ DUŠÍ PRVNÍCH ČLENŮ ČESKOSLOVENSKA
(SPROSTŘEDKOVÁNÍ SPÁSNÝCH CHRÁMOVÝCH OBŘADŮ)
čtvrtek 6.7.2023

První členové pokřtěni v Československu neměli možnost navštívit chrám a získat vlastní obdarování či být připečetěni ke svým příbuzným. Jako pionýři udělali pro nás a naši krajiny spoustu práce a přinesli nemalé oběti. Rádi bychom jim přiblížili spasení a pomohli získat jejich obdarování. Proto členové rady nadace usilovali o získání povolení a udělení výjimky, abychom na těchto obřadech mohli pracovat, i když nejsme jejich přímí příbuzní. Svolení jsme získali a tak můžeme těmto naším bratrům a sestrám přiblížit spasení skrze vykonání spásných chrámových obřadů v jejich zastoupení.

Jedná se o 50 našich sourozenců (9 bratrů a 41 sester z období 1929-1949), celkem 170 obřadů, které je pro ně potřeba v zastoupení vykonat.

Pokud nalezneme dostatek dobrovolníků, budeme schopni tyto obřady vykonat během 1 dne. Proto jsme se rozhodli zorganizovat letos projekt služby ve Freibergu 6. 7. 2023.

Kromě práce na spásných chrámových obřadech je též možné zapojit se do péče o chrám, chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí. Více informací k organizaci a programu naleznete níže.


PROGRAM

STŘEDA 5.7.2023

18:00                 Fireside se starším Jamesen W. McConkiem III, sedmdesátníkem – generální autoritou
a s presidentem Bartschem, presidentem chrámu Freiberg
20:00                Péče o interiér chrámu – Blok večerní

ČTVRTEK 6.7.2023

9:30-11:00       Péče o chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí – Blok A

12:00               Chrámové obřady (předobřady za první členy)
12:00 – 13:30   Péče o chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí – Blok B

14:30               Chrámové obřady (obdarování za první členy) – část sester

15:00               Chrámové obřady (obdarování za první členy)

19:00               Chrámové obřady (pečetění za první členy)


ORGANIZACE CHRÁMOVÉ PRÁCE 

Pro chrámové obřady za naše první členy je připraveno 50 jmen, z toho 9 mužů a 41 žen. Všichni z nich potřebují v zastoupení projít předobřady, obdarováním a připečetěním k rodičům. 20 z nich také potřebuje připečetění k manželovi/manželce.

Během druhého chrámového zasedání budou probíhat předobřady, během třetího zasedání obdarování a během večerního zasedání pečetění.

  • Kdo by chtěl dělat obřady za tyto první členy, v registraci vybere, které konkrétní obřady si za ně rezervuje. Pro tyto obřady NENÍ nutné dělat online rezervaci v chrámu. Místa na konkrétní zasedání jsme rezervovali za vás.
  • Pokud už budou všechny jména prvních členů rezervované a na vás žádné nezbyde, můžete jít do chrámu a dělat obřady za své předky nebo jména, které jsou v chrámu k dispozici. V tomto případě v registraci vyberte možnost „Vlastní jména nebo jména k dispozici v chrámu“, také JE NUTNÉ si v online systému chrámu rezervovat místa na konkrétní zasedání, zde.

V jednání je otevření chrámu v plném rozsahu, abychom mohli naplnit plnou kapacitu chrámu a všichni se zapojit do služby našim předkům a pracovat společně na díle Páně. Nemusíte se proto bát, že by pro vás v chrámu nebylo místo pro vykonávání obřadů.

Jak postupovat v různých případech se dozvíte níže v odpovědích na často kladené otázky.


PÉČE O CHRÁM, CHRÁMOVOU UBYTOVNU, POZEMEK A OKOLÍ

20:00               Péče o interiér chrámu – Blok večerní
9:30-11:00      Péče o ubytovnu, chrámový pozemek a okolí – Blok A
12:00 – 13:30  Péče o ubytovnu, chrámový pozemek a okolí – Blok B

Péče o interiér chrámu – Blok večerní

Uklízet chrám můžou členové s platným chrámovým doporučením. Mládež se může podílet na úklidu prostor pro křty. Držitelé chrámového doporučení, kteří prošli svým vlastním chrámovým obdarováním, můžou uklízet všechny prostory chrámu. Podrobnosti budou zájemcům sděleny později, nicméně všechny pracovní pomůcky a poučení dostanou dobrovolníci na místě od personálu chrámu.

Péče o chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí – Blok A a B

Práce bude definována podle množství a složení přihlášených dobrovolníků. Do péče se může zapojit kdokoli včetně dětí, mládeže i starších osob. Je možné, že se bude jednat o umývání plotu, zametání a uklízení ulice a chodníků, vytrhávání plevele, vysbírávání kamínků z trávníku, umývání oken a dalšího zařízení na ubytovně atd. Nástroje budou k dispozici na místě. Podrobnosti sdělíme přihlášeným dobrovolníkům v další komunikaci.


UBYTOVÁNÍ

V čase projektu bude probíhat v chrámu Český chrámový týden pro rodiny s dětmi. Pro děti bude zajištěn program na doprovodném chrámovém táboru Primárek. Během našeho projektu vedoucí táboru rádi do programu zapojí všechny děti a stanou se i součástí služby v péči o chrám.
Protože se jedná o chrámový týden pro rodiny s dětmi, ubytování v chrámové ubytovně je vyhrazeno pouze pro rodiny s dětmi. Rodiny s dětmi se proto budou registrovat na stránkách kůlu, ostatní na stránkách nadace.

Ubytování v chrámové ubytovně – pouze pro rodiny s dětmi. 

Chrámová ubytovna je v tomto termínu vyhrazena výhradně pro rodiny s dětmi. Ty se proto pro ubytování budou registrovat na stránkách kůlu: https://kulpraha.cz/chram/
Pro zapojení se do služby v chrámu pro první členy nebo/a do projektu péče o chrám, chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí je nutno se rovněž zaregistrovat i na stránkách nadace.

Pokud bude kapacita chrámové ubytovny naplněna, můžou se rodiny s dětmi registrovat pro ubytování a zapojení do projektu na stránkách nadace.

Cena: 10 EUR za osobu za noc

Ubytování mimo chrámovou ubytovnu

Cena: 10 EUR za osobu za noc = stejná cena jako v chrámové ubytovně  (zbytek poplatku za ubytování dotuje nadace z vysbíraných peněz od dárců)

Ubytování budeme zajišťovat po ukončení registrace podle přesných počtů přihlášených, což nám rovněž pomůže přihlédnout ke společnému ubytování rodin apod. Máme seznam možného ubytování ve Freibergu, který využijeme, abychom všem zajistili nocleh. Je nutno počítat s tím, že bude potřeba docházet do chrámu. Podrobnosti sdělíme přihlášeným v další komunikaci.

Dotované ubytování vám zajistíme na 2 noci, tj od 5.7. do 7.7.2023.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jak postupovat v těchto případech?

  • Jsem ubytovaný v chrámové ubytovně, ale chtěl bych se zapojit do chrámových obřadů pro naše první členy. Musím se registrovat na stránkách nadace? Ano, v registraci si zarezervujete konkrétní obřad pro první členy.
  • Přijedu do chrámu pouze „na otočku“, bez ubytování. Je nutné se registrovat na stránkách nadace? Ano, pokud se chcete zapojit do chrámové práce pro první členy nebo do projektu péče o chrám, chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí.
  • Jména prvních členů už nejsou v registraci k dispozici, budu pracovat na svých vlastních jménech v chrámu. Musím se registrovat na stránkách nadace? Ne, musíte si pouze rezervovat místo v chrámu na konkrétní obřady v online systému chrámu. Pokud se však chcete zapojit do projektu péče o chrám, chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí, je nutné se na stránkách nadace zaregistrovat.
  • Vidím, že pro mládež nejsou na plánu žádné křty v zastoupení pro první členy. Můžou se do projektu zapojit? Ano, ale pouze do projektu péče o chrám, chrámovou ubytovnu a okolí. Samozřejmě můžou jít do chrámu vykonávat křty a konfirmace v zastoupení za své vlastní předky nebo za ty, kterých jména jsou v chrámu k dispozici.
  • Jak se do projektu můžou zapojit letos děti? Pro děti bude program zajišťovat vedení Primárek kůlu a součástí programu bude i zapojení se do projektu péče o chrám, chrámovou ubytovnu, pozemek a okolí. Podle počtu dětí a jejich věku bude domluvená práce přiměřená jejich síle a schopnostem.